KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409022
*
nr 1440 9022
Birger Ohlsson
(1894-1968), Sverige
Oljemålning, "Vasabron". Signerad. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 58x67 cm
Birger Ohlsson, svensk målare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 20:04:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 23:39:28
1
350 kr
19/12 13:46:12
2
600 kr
20/12 16:22:22
3
800 kr
20/12 18:58:44
4
800 kr
20/12 18:58:44
3
800 kr (Budbetjänt)
20/12 19:59:03
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Birger Ohlsson
Birger Ohlsson, svensk målare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.
Läs mer om Birger Ohlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger ohlsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Birger Ohlsson
Birger Ohlsson, svensk målare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Birger Ohlsson
nr 1440 9022
Birger Ohlsson
(1894-1968), Sverige
Oljemålning, "Vasabron". Signerad. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 58x67 cm
Birger Ohlsson, svensk målare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 23:39:28 | 1 | 350 kr |
19/12 13:46:12 | 2 | 600 kr |
20/12 16:22:22 | 3 | 800 kr |
20/12 18:58:44 | 4 | 800 kr |
20/12 18:58:44 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
20/12 19:59:03 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Birger Ohlsson
Birger Ohlsson, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.Läs mer om Birger Ohlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger ohlsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41